| tdy a întrebat:

Salutare TPU! Va rog dacă știe cineva cum pot conecta un soundbar (fără jack) la un pc, monitorul de gaming pe care îl dețin este un Huawei mateview 34, are atât hdmi cât și DP, nu merge prin hdmi pentru ca nu e hdmi Arc, dacă bag hdmi-ul din sondbar în placa video merge sunetul perfect, dar îmi detectează placa 2 monitoare și îmi trage din putere, exemplu nu mai pot folosi monitorul la 165 de hz doar la 144 și nu mai funcționează HDR-ul, plus ca nu pot urca în jocuri rezoluția mai mult de full hd.
Exista vreo setare care trebuie făcută din Windows sa nu recunoască hdmi-ul drept display doar ca sursa de sunet? Și alta întrebare, am găsit adaptor de la hdmi la jack, dacă îmi cumpăr unul și îl conectezi la jack la pc, o sa funcționeze soundbar-ul?
Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Iti iei un adaptor bluetoth pentru PC si conectezi soundbar-ul prin bluetooth
https://www.emag.ro/adaptor-bluetooth-asus-usb-2-0-usb-bt400/pd/DF3VQBBBM/