| XioDaolin a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca am un procesor bun si nu prea ma pricep la astea si as vrea sa ma ajutati voi! Am un procesor: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 2.5 Ghz! Va cer parerea! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cristian_Maris_1995 a răspuns:

Placa video de 748? Nu stiu sa existe asa ceva. Oricum ai un calculator bun. Windows 7 consuma mult ram pentru functionare, si jocurile merg un pic mai greu, dar daca este compatibil cu placa de baza si procesorul cum este la mine, si n-ai avut probleme cu el, o sa mearga perfect! Funda? Stima!

4 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

E un procesor mediu.
Totusi, e dual core.
Instaleaza un windows x64 pentru al pune la treaba in totalitate si vei avea rezultate corespunzatoare.
Daca nu-l fortezi (jocuri grele non stop) il ai, mult si bine.

| XioDaolin explică (pentru gicaputinica):

Multumesc! Am deja un windows 7 x64 si 2GB la ram iar placa video are 748MB la ram

| Cristian_Maris_1995 a răspuns:

Da este un procesor foarte bun, si poate duce jocuri destul de mari cum ar fi, GTA 4, Battlefield 3, FIFA 2012, si altele de aceeasi capacitate. Este mai bun ca al meu, iar al meu duce jocuri destul de mari. Daca ai minim 3GB RAM si o placa video de minim 512MB, O sa ai un calculator de nota zece, pe care o sa mearga aproape orice. Stima!

| XioDaolin explică (pentru Cristian_Maris_1995):

Am 2 GB la ram si placa imi d ainca 748MB

| Cristian_Maris_1995 a răspuns (pentru XioDaolin):

Placa video de 748? Nu stiu sa existe asa ceva. Oricum ai un calculator bun. Windows 7 consuma mult ram pentru functionare, si jocurile merg un pic mai greu, dar daca este compatibil cu placa de baza si procesorul cum este la mine, si n-ai avut probleme cu el, o sa mearga perfect! Funda? Stima!