| ceyx95 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o problema la calculator. Cand ii dau drumul, nu porneste sistemul. Trebuie sa il opresc si sa il pornesc din nou peste cateva secunde. Practic pleaca din a doua incercare. Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Sistemul = unitate centrala

nu porneste unitatea centrala? si cum il opresti daca nu porneste? sau te referi la faptul ca-l scoti din priza?

hmm totusi, dupa cum arata, ai probleme cu sursa.

| ceyx95 explică (pentru Anonymus314):

Porneste, dar ramane imaginea de la placa de baza, nu pleaca sistemul

| Anonymus314 a răspuns (pentru ceyx95):

Hmm, deci sursa se pare ca e exclusa, poate sa fie procesorul.

| kr37zu a răspuns:

Pot fi mai multe cauze:1.Sursa 2.Trebuie sa faci un update de BIOS(daca esti incepator nu iti recomand sa-il faci tu)