| razvan131997 a întrebat:

Salutare tuturor! Am un laptop Acer Aspire 5737z si am avut Windows 7 original si ulterior i-am facut update la Windows 10. Deoarece mergea greu, m-am decis sa ii pun un Windows 8 ( nu original ). Dupa ce l-am instalat, laptop-ul se blocheaza si nu se deblocheaza pana il inchid de la buton si il repornesc. Ce poate avea? Stiu ca hardul este putin dus deoarece se fragmenteaza foarte repede. Poate fi din cauza asta? P.S. Am defragmentat hardul si tot aceeasi problema.

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Hardul e cea mai lenta componenta dintr-un calculator, iar cand da semne de oboseala..ingheata tot si n-ai acces nici la task manager. Daca ai acces, vei constata ca nu lucreaza si sta mereu pe 0%, ori chiar lipseste de acolo. Salveaza ce ai important si inlocuieste-l!

| razvan131997 explică (pentru Cronki):

Multumesc pentru raspuns. Nu am nimic important. Doar cateva melodii. Il tin doar pentru internet. Chiar i-am facut un test si lucreaza la 50 grade. Celelalte lucreaza pe la 25-30.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Hardul face astfel de probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe 7 si pe 10 nu aveai freez-uri, atunci nu e hardul.

| Baciu_Florin_1975 a răspuns:

Si din cauza hardului, dar el merge greu deoarece Windows-ul nu este original.