Bula
| Bula a întrebat:

Ce stiti despre coronavirus?
Se raspandeste prin internet? Cu ce antivirus mai eficace ne putem feri de el?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Https://imgur.com/a/Qba2USS eu recomand asta. 100% protectie impotriva virusului.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista si varianta software? Nu stiam

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stim ce stii si tu si nimic in plus fata de ce poate afla de pe net happy

Si stai linistit, daca este sa ajunga virusul in Romania, o sa aflam toti in acelasi timp. Legat de ferit de el... cum am zis, te feresti de el doar cand ajunge in Romania si un pacient este lasat liber printre noi. Iar daca o sa se ajunga acolo oricum, cred ca este prea tarziu.

Numai bine!

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Merge sa ne aparam si cu Avast sau Windows Defender, dar daca vine sub forma de Trojan, nu mai ne ramane nicio sansa celor care avem documente importante.

| Frank51 a răspuns:

Really?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Spala-ti regulat cablul de internet cu sapun si ar trebui sa fii in regula.

| Alexuţ02 a răspuns:

Se răspândește și prin internet, dacă ai vreo comandă de prin China.

| Bula explică (pentru Alexuţ02):

Dar daca vine dinspre Italia, cu autocarul, avionul sau alte cai?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Bula):

Ah nu, eu m-am referit la o comandă online, atât. Dacă vine din altă parte încercăm să ne protejăm cât mai bine, evităm spațiile aglomerate, tip mall, etc

| Bula explică (pentru Alexuţ02):

O comanda online dureaza o luna, dar virusul - cica - nu rezista mai mult de 2 saptamani pe obiecte.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Bula):

Ne punem antivirus pe corp atunci, ce recomanzi?

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

laughing