| AngelDavid a întrebat:

Salutare tuturor, cum recunoști un cablu original de unul fake? Mi s-a stricat cablu original de la Samsung Galaxy S9+ și vreau să cumpăr tot unul original de pe eMag dar nu știu dacă este sau nu original, mă poate ajuta cineva?

Voi afișa un link cu produsul
: https://www.emag.ro/......DGRVNLBBM/

3 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

De obicei, produsele originale de pe eMag au logo-ul companiei sub denumirea produsului în cauză, sunt livrate de eMag sau alți furnizori mari și au recenzii ce spun dacă este un produs original sau nu. Caută și în alte magazine GSM online, sau cumpără de pe site-ul oficial Samsung.

| Kozi a răspuns:

Cate mofturi!
Eu am cumparat unul de 12 lei si nu am probleme de nici un fel.

| AngelDavid explică (pentru Kozi):

Da dar eu am un telefon in care am investit multi bani și am avut foarte multă grijă de el am investit foarte mult și în accesorii folie sticla ceramica securizata căști wireless originale Samsung și căști cu fir cu USB C Samsung AKG încărcător original Samsung de 15W bateria i-a fost schimbată recent în service GSM autorizat ecranul nu are nimic nici urmă de zgârietură fiindcă a avut mereu folie de sticla ceramica securizata montata cu lichid in service la fel este și husa originala de calitate superioara de 3 sau 4 ani de când l-am cumpărat a fost ținut într-o condiție foarte buna iarna nu l-am folosit afara unde era frig prea mare vara nu l-am folosit in soare puternic sau un mașină pe post de navigație GPS de asemenea l-am încărcat doar cu un încărcător original Samsung de 15W de la un service GSM luat cu garanție nu am stat pe el in timpul incărcării așa cum fac foarte multi oameni de asemenea nu l-am încărcat de multe ori de la 0% -100% si nu l-am expus niciodată la contactul cu lichide chiar daca teoretic ar putea rezista la 1M sub apă așa că eu zic că am avut suficientă grija de el și chiar ar fi mare mare păcat să îl încarc cu un cablu usb de 12 lei bateria lui mă va mai tine 1 an 2 după care îmi voi lua altul Samsung Galaxy S20 cred sau S21 și pe asta îl voi pune in cutiuța lui cu care a venit îl voi șterge îl voi curăța și îl voi pastra ca amintire