| Cristi599 a întrebat:

Salutare, vreau sa-mi reinstalez windows-ul, dar să-mi salvez anumite chestii din PC (mai exact, din partiţia E, în cazul meu). Cum pot să le salvez? Nu săriţi cu răspunsuri gen "CD / Stick", sunt într-un număr de GB mare (49.8 GB). Este vorba de Windows 7. Atenţie! Doar partiţia E, nu altele. Vă rog ajutaţi-mă.
Fundă la cel mai bun răspuns / tutorial.

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

E foarte simplu atâta timp cât nu ai Windows-ul instalat tot pe E. Il instalezi in alta partitie si p-aia o lasi asa. Dupa instalare ai E-ul intact si unde l-ai lasat.

Daca ai WIndows-ul tot pe E nu ai ce face. Ramane doar sa-i faci un back-up pe un hard extern.

| Cristi599 explică (pentru Gizăz):

Adică, în cazul meu, partitionez la instalare doar partiţiile C şi D? De E nu ma ating şi rămâne intact?

| Gizăz a răspuns (pentru Cristi599):

Da. Nu ai treaba nici macar cu D. Il formatezi numai daca vrei. Tu ai treaba numai cu partitia pe care e Windows-ul, adica C. Aia trebuie formatata.

| Cristi599 explică (pentru Gizăz):

Mersi. Fundă :*