| kacio a întrebat:

Salutari. Am si eu o intrebare. Stie cineva cum se pune parola la un router wireless Assus RT-G32? Am incercat cu http://192.168.1.1 si user/parola--- admin/admin ca cica asta ar fi, dar nu merge. Si acum o intrebare nu prea inteligenta. Putea cineva in afara mea sa se conecteze la meniul routerului si sa-si puna el parola? Cineva din afara casei mele care prinde semnalul. Ajutati-ma si pe mine, va rog. Multam!

1 răspuns:
| LucianGabriel a răspuns:

Salut.Pe router-ul asta nu am umblat mai deloc deci nu stiu exact meniul pe unde sa intri sa schimbi parola(doar daca pui niste screenuri ceva).Da se poate sa-ti schimbe parola(atata timp cat era ce de baza "admin".
Daca crezi ca ti-a schimbat-o incearca un reboot de modem(se poate si din interfata lui, dar atata timp cat zici ca e alta parola deci trebuie sa-l resetezi manual, adica :vezi ca ai in spatele lui un buton de reset, apasa-l laughing si dupa revine la admin si schimbi in ce parola vrei tu din interfata(pui niste imagini cu interfata, iti zic pe unde sa intri happy(nu ma stau sa caut eu pe net)