| anonim_4396 a întrebat:

Salutări, dacă in prezent lucrez pe Windows 7 x64 cu 2 partiţi are ceva dacă instalez Windows 8 x64, iar la instalarea acestuia păstrez partiţia D și formatez decât partiţia C (adică cea in care este instalat Windows-ul în prezent), ar afecta asta performanța Windows-ului?
Din câte știu eu nu dar aș dori părere cuiva mai priceput! Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

De fapt asa se si procedeaza. Formatezi si instalezi pe C. Nu afecteaza cu nimic PC-ul.

| StefanPrintzy a răspuns:

Salut,daca ai Windows 7 in c si vrei sa ramai cu d intact ca ai jocuri muzica etc, cand instalez Windows 8 in c si formatezi c se duce Windows 7 daca nu formatezi d nu se sterge d raman datele in el.