| Petrea_Boss_1996 a întrebat:

Salutări.
Stau intr-un camin si aici nu am wi fi..pentru laptop.
As vrea sa stiu cum pot sa fac sa am net.
Sa-mi fac un abonament rds la telefonie si dupa hotspot sau sa imi iau un stick cu net?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Treaba cu hotspot este nasoala rau, pierzi latenta la greu, cu stickul as zice hai-hai, insa ma ingrozeste un abonament sau cel putin o plata lunara.

| NLS a răspuns:

Nici noi n-am avut net la inceput la camin, dar ne-am adunat toti (tot caminul), am facut cerere la administratia caminului pentru a ne da voie sa bagam, am mers la un provider "de cartier" si am tras internet.
(RDS erau foarte scumpi la acea vreme si raportul calitate pret era nefavorabil pentru noi..., in ziua de azi sunt mult mai ok si mult mai "populari")
Asta e cea mai rezonabila varianta: viteze mari, pret minim, legatura stabila.

| AlexMh a răspuns:

Salut. Fiberlink 300 este 30 de lei. 1 pachet jumate de tigari pe luna. Si ai net constant, pe cand un abonament de stick cu un spatiu de trafic decent este 20 de lei, si sunt probleme nasoale de semnal. Merita sa faci rabat pentru 10 lei? Pot sa pun pariu ca platesti mai mult de 30 de lei la abonamentul sau cartela de telefonie. Stima!

| AlexMh a răspuns (pentru AlexMh):

Subscriu, daca nu reusesti sa faci ceea ce a recomandat NSLS, si daca vrei prin hotspot, sincer din punctul meu de vedere mi-as baga Digi Nelimitat pe telefon si as face Hotspot. Am atins viteze foarte bune prin telefon, si asa ai viteza buna si pe telefon cand pleci in deplasare si acasa, si platesti un singur abonament. Altfel va trebui sa platesti doua, si telefon si stick. Atentie, trebuie sa ai si un telefon suficient de performant, atat pe partea de antena/semnal, tehnologie, cat si procesor. Toate aceste detalii le gasesti pe gsmarena.com. Stima!