| Denis2017 a întrebat:

Salutari TPU!

Am si eu o problema cu un NetBook Samsung N150, de curand mi s-a stricat butonul de deschidere a laptopului, am scos placa de baza si am dat cu penseta cateva luni sa porrneasca si a mers, dar problema e ca acum nu mai merge asa,
Intrebarea este:
Cum as putea sa-l fac sa porneasca singur cand il bag in priza, sau daca mai este o alta varianta sa mi-o spuneti,
Va rog, dau funda.

4 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

În general, placa de bază dintr-un Notebook are o tastă de salvare în cazul în care ți s-a blocat butonul de pornire.Trebuie numai să o găsești pe tastatură. Spre exemplu, eu la HP-ul meu am tasta F5.

| Denis2017 explică (pentru Țoglă):

E netbook, e la fel?

| Țoglă a răspuns (pentru Denis2017):

Eu am altă marcă de notebook față de a ta.

| Denis2017 explică (pentru Țoglă):

N-am gasit tasta...