| Violletta18Vio a întrebat:

Am un iphone6s+ il am numai de doua luni dar s-a stricat, am mers sa-l repar şi nu se poate. Are o problemă mai grava, presupun că e placa de baza. Intrebarea mea ar fi daca mai poate fi vandut... si cu cat?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ca donator de piese. Nu e recomandat a schimba placa de bază, căci sunt multe piese care trebuie detașate, iar rezultatul final să nu fie cel scontat! Dacă aveți garanție, cereți înlocuirea telefonului, dar numai dacă s-a dorit repararea la service-ul agreat. Altfel, ați pierdut garanția și nu vi-l mai schimbă!

| ℓαυяα a răspuns:

Ai putea sa îl vinzi pentru piese. De obicei placa de baza este cea mai scumpă, deci nu cred ca vei obține o suma mare. Vezi pe olx la ce prețuri se văd iPhone urile defecte.

| NH4OH a răspuns:

Dacă el e nou si restul pieselor sunt perfecte, ai putea scoate aproximativ banii cu care l ai cumpărat. Scrie pe site uri de cumpărare tot ceea ce ai scris si ca il vinzi pe piese.
Dar normal ar fi trebuit sa ai garanție, sa ti l schimbe din cauza problemelor tehnice. Pentru ca nu l ai spart tu sau scapat in apa.
Mult succes happy

| PeeWee96 a răspuns:

Daca e stricat vrei sa il vinzi?
Si asa zisa problema mai grava de ce nu se poate repara? Nu are garantie? Se poate repara doar ca nu e gratuit, trebuie sa platesti si logic ca nu e ieftin presupun ca cu bani pe care iai da sa il repare tiai cumpara unul nou..Parerea mea

| Violletta18Vio explică (pentru PeeWee96):

Bine că am aflat de la tine că nu este gratuit. Intrebarea a fost alta.