| anonim_4396 a întrebat:

Saulut am nevoi repede de ajutor.Nu stiu nu prea ma pricep la calculatoare dar azi din senin cand l-am aprins imi aparea :This copy of Microsoft Wondows r IS NOT gENUINE.si nu stiu ce am apasat cred ca cancel si so aprins. Dupa ce l-am aprin ttul era bine pana cand vreau sa intru intr-un joc si imi apare iar si dau la :Go online and resolve now.Cand intru se incarca pagina si scrie STARE DE VALIDARE:ACTIUNE NECESARA no dau mai jos validare imediata se descarca ceva si apoi cand il deschide scrie ca nu mai gaseste windows meu adica vista si imi apare numa windows 7 si trebuie sa il cumpar ca sa validez.Cum rezolv asta? Ce trebuie sa fac? Tre sa il cumpar ala, sau so intamplat ceva la windows? Am virusi? ajutorr depede.Am laptopu cam de 2 ani.
Ps:am nevoi urgent de ajutor

Răspuns Câştigător
| anoniiiiiimmm a răspuns:

Probabil ca l-ai instalat tu. Versiunea ta de windows nu a fost activata. Pentru activarea acesteia trebuie ori sa cumperi codul online ori ( de ex eu am program pentru activare )... Si cum te-ai jucat, te-au prins aia de la windows si acum te tot bazaie la cap happy Devrei imi lesi id tau si iti trimit eu programul. De nu apoi gasesteti un cd de windows de la cineva ( care sa aiba cod de activare ).

2 răspunsuri:
| madalin307 a răspuns:

Salll aceesi problema o am si eu cu pc-ul meu si din cate stiu trebuie sa iti reinstalezi windowsul

| Bogdan_6057 a răspuns:

Byagabryela...acum merge compu` nu stiu nu am facut nimic da cand l-am aprins mai tarziu a aparut ceva cu checking file system on C...si o durat vreo 10-20 min.si apoi so aprins si o mers