| anonim_4396 a întrebat:

Se merita diferenta de bani dintre FX 8300 si FX 8350? Cam cat ar fi de blackfriday fiecare?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand voi fi manager la un magazin care aplica reduceri de Black Friday am sa te anunt.De unde crezi ca se poate sti cat va fi reducerea? Te mai numesti si programatorul!

| KodrutZ a răspuns:

Nu "se merita". Depinde. In principiu, daca ai bani si nevoie de un sistem facut cu cap si FX-8300, atunci iti faci cu i7. Daca nu, iti faci un rahat cu FX-8300 cu cooler stock, sursa de cacao si placa de baza de abia il tine la frecventa stock fara sa pocneasca condensatorii si peste citeva luni o sa te plingi ce proaste sint AMD-urile.