| DjJohnKoKosH a întrebat:

Se merita sa dau la schimb o unitate pc (3gb RAM, procesor 2.6 Ghz, placa video nVIDIA de 1 gb) pe un telefon Nokia lumia 625? As vrea si argumentari.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Numai daca detii si alt pc. Tu cu ce mai ramai. Se merita. Dar cum a spus si cel dinaintea mea, numai daca telefonul este in stare buna.

Bft!

| DjJohnKoKosH explică (pentru Jipa95):

Mai am un pc, mai putin performant ce-i drept, dar functioneaza.Telefonul este in stare foarte buna, deci, tu ce ai face in locul meu?

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Daca telefonul ar fi nou, tipla cred ca ar merge, dar nu ti-as recomanda sa faci asta deoarece ai mai multe avantaje cu un computer decat cu un telefon.

| DjJohnKoKosH explică (pentru helpfriends):

Mai am un pc, mai putin performant ce-i drept, dar functioneaza.Telefonul este in stare foarte buna, deci, ce ai face in locul meu?

| helpfriends a răspuns (pentru DjJohnKoKosH):

Daca mai detii si alt pc, eu as prefera sa il dau pe cel slab si o diferenta de 100 lei.

| vladutzu09 a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa faci afacerea deoarece nu se merita. Daca telefonul era unul nou, un Samsung S3 sau Iphone 4 sau ceva se mai merita, dar 625 nu.