| KillaNoFilla a întrebat:

Se pot scoate imagini tip jpg.,png... la imprimanta? Si daca da se pot scoate usor,adica doar le selectezi pe toate(pozele)si dai print si gata?
Dar claritatea difera intre poze pe jpg si documente(doc.,ppt, world) cu poze printate pe hartie?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Se pot scoate usor, claritatea depinde numai de claritatea pozei. Daca poza are rezolutie mica si se printeaza pe o suprafata mare, va iesi evident neclara. O imagine cu rezolutie mare va iesi mai bine. E de preferat sa se tipareasca dintr-un program mai performant care sa permita asezarea imaginii in pagina si editarea imaginilor.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Se pot scoate imagini tip jpg., png... la imprimanta? Asta e la misto?
Crezi ca o pasioneaza pe imprimanta ce format au pozele!

Claritatea e aia pe care o stie imprimanta! Nici mai mult nici mai putin! De fapt mai putin da, daca e cartusul prost (uzat)!