| LighteD a întrebat:

Se pot trimite poze prin bluetooth de pe telefon pe calculator? Trebuie sa instalezi un program de bluetooth pentru calculator?
Daca nu se poate, atunci cum as putea trimite niste poze pe calc, avand in vedere ca doar netul imi mai merge pe tel?

Răspuns Câştigător
| Petre a răspuns:

Iti trebuie un stick bluetooth (ca asta http://www.okazii.ro/catalog/58598018/stick-bluetooth-cu-usb-pentru-pc.html ). Stick-ul il folosesti doar daca nu ai placa bluetooth in pc (si presupun ca nu ai).

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot trimite cu 2 conditii: sa ai un adaptor bluetooth la pc(il poti cumpara de la un magazin de calculatoare, arata ca un stick) si un program pentru acesta. Numai bine!

| ApofissPapaya a răspuns:

Buna. exista bluethooth pentru calculator, iar instalarea lui nu este deloc complicata. desigur ca se pot trimite poze, si video-uri, melodii, etc. sau ai putea prin cablu USB. numai bine!

| robyiyo a răspuns:

Nu, se gasesc in magazine un fel de "stickuri" care se numesc chiar asa "Bluetooth".

| andreea1416 a răspuns (pentru robyiyo):

Aha, eu nu am stiut de el, si mi s-a parut chiar ciudathee hee

| Alemoni a răspuns:

Buna!
Da, se poate trimite prin bluetooth de pe telefon pe PC, daca instalezi un program de bluetooth. Il gasesti aici :http://en.softonic.com/s/bluetooth-pc.
Dar poti sa pui poze de pe telefon pe PC si cu USB-ul care este dat gratuit la telefon ( asa ar trebui ) Daca nu ai unul, poti cumpara de la magazine. Ii arati telefonul vanzatoarei si ea iti va da. Oricum, mai bine cu bluetooth-ul.
Bye.

| chatalynutzz a răspuns:

Exista un cablu de date care are 2 mufe :
-una pentru a baga in tel
-una pentru a baga in pc
FUNDA

| andreea1416 a răspuns:

Prin cablul de date rolling on the floor cum sa ai bluetooth la calculator?

| kta1431k a răspuns (pentru andreea1416):

Eu am bt la computer, si unde mai pui ca e si incorporat.

| ionutzfortuning a răspuns (pentru andreea1416):

Am si eu aceeasi problema nu te rade idioato sunt telefoane care nu au cablu de date.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreea1416):

Poti

| Şandru_Marinela_1975 a răspuns:

Se poate trimete poze de pe telefon pe calculator prin bluetooh?

| Şandru_Marinela_1975 a răspuns:

Cum se trimete poze de pe telefon prin bluetooth pe facebook mobil?

| Puiu_Gheorghe_Andrei_1980 a răspuns:

Vreau sa activez bluetooth

| Costache_Elena_1961 a răspuns:

Cum pot trimite poze, din telefon in calculator.