| bestfully a întrebat:

Se pricepe cineva la telefoane? Am un telefon caruia trebuie sa-i schimb placa de baza pentru ca nu mai functioneaza. Si vreau sa iau aceasta placa de la un telefon care nu mai are semnal(adica oscileaza semnalul, cand nu trebuie). O sa faca la fel telefonul meu, daca ii schimb placa? Nu o sa aiba semnal? Sau nu are legatura placa de baza cu semnaulul?

3 răspunsuri:
| hoLigan a răspuns:

Nu are nimic. daca pui placa de baza de la telu ala care n-are semnal.cand pui pe al tau atunci merge ca de obicei pe carcasa ii aia de semnal.da ce telefon ii?

| bestfully explică:

E Sony Ericsson w 660.

| PunKsRazvi a răspuns:

Nu. N-are treaba placa de baza cu semnalu. Semnalu il da o chestie din el in care se invarte. Daca il pui la ureche si asculti atent vei putea auzi zgomotu provocat de el.