| Florentina9210 a întrebat:

Seara buna! Nu stiu daca se mai confrunta careva cu aceasta "problema", insa de fiecare data cand intru pe site-urile mele de filme, desi folosesc ADB, cand dau click pe film, ma directioneaza catre o alta fereastra, ii dau close si dupa incepe filmul.
Ce pot folosi ca sa nu imi mai apara acea fereastra cu reclame?

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,din pacare redirectionarile nu se pot opri,decat daca ai instalat un antivirus pe broswer gen doctor we, avasta, avira etc dar si asa tot te redirectioneaza, de fapt serverul te duce pe alte taramuri intunecate ale internetului, pentru a reveni la lumina este necesar sa inchisi acele pagini sau poate vei gasi un print acolo pe acele taramuri

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Inchid pagina, doar ca nu se intampla asta inainte. Vizionam filmele acestea fara probleme de genul.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Pe web site intri?

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Da.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Pe mine ma duce catre alte taramuri cand dau clik pe un server sa vad acel film online

http://www.filmeonline2013.biz/originea-raului-2016/

| PainTech a răspuns:

Nu poti face nimic. Din proprie experienta primesti si o tona de virusi. Mai sigur e sa descarci tot sezonul odata pe PC si aia e. Cu site-urile astea mi s-a schimbat si pagina de start si nici nu era Full HD filmul, nu mai vorbesc de sunet care mergea doar intr-o casca

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, nu prea poti face nimic in legatura cu asta. O inchizi si ai terminat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca inainte vedeai filmul direct, fara redirectionari cred ca au bagat acea redirectionare de curand. Daca dupa redirectionare iti afiseaza sa instalezi un add-ons atunci este virus de browser, dar daca iti deschide alta pagian de web atunci nu ai ce face decat sa ignori acea pagina si sa o inchizi.
Totusi incearca sa descarci Adwcleaner si scaneaza cu el, stergi si restartezi. Apoi vezi daca se mai intampla asta.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Nu imi da sa instalez nimic, doar imi spune ca am castigat ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ignora ce ai castigat. Doar esti isteata ca nu ai castigat nimic. Prin a continua, iti va cere numarul de telefon si daca esti abonata vei primi facturi enorme. Cred totusi ca este virus. Metoda ce amai simpla este sa dezinstalezi browserul si sa il descarci si intalezi din nou. incearca mai intai cu Adwcleaner cum am zis si daca tot asa face, dezinstalezi browserul. Sa nu imi spui ca nu ai antivirus.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Am antivirus Norton, l-am instalat de curand, de cand mi-am cumparat unitate noua. Browser-ul l-am dezinstalat si instalat din nou, insa tot asa face. Voi incerca si cu Adwcleaner.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Adwcleaner curata daca ai virusi pe broswer exemplu istart, faza cu ceva se invarte e ceva normal, si eu intru mereu pe acolo

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Am scanat si cu Adw si nu mi-a gasit nimic.

| K0sti a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai normal ca nu ti-a gasit, pentru ca nu ai! Alea sunt doar niste redirect-uri...

| Florentina9210 explică (pentru K0sti):

Deci pana la urma, nu se poate face nimic in privinta asta, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Incearca cum am spus si daca nu merge, atunci nu poti face nimic. Si mie mi se mai deschid pagini din astea. Mai la toti. Asa au ei site-ul facut astfel incat la primul click sa se redirectioneze, e o ..alianata intre acele doua pagini.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Nu e problema ca se deschid, eu voiam sa stiu daca prin aceasta deschidere sa nu iau vreun virus/malware. Asta era principala problema.

| K0sti a răspuns (pentru Florentina9210):

In principiu nu, daca trece si de adblock!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Da, e posibil sa iei vreun malware dar este posibil sa cazi si in plasa cum au cazut altii cand au introdus numarul de telefon in speranta vreunui castig. Stiu pe cineva care a cazut in plasa introducand numarul de telefon chipurile sa castige bani din niste intrebari foarte usoare, intrebari puse prin sms. Insa mai jos, scris cu litere mici, sms-ul costa 3 euro. Unul! Si uite asa a raspuns la intrebari prin sms de aproximativ 20 de milioane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Atunci e redirectionare, inchizi de la x si gata. Sau schimbi site-ul de filme. Daca vrei sa vezi filme, iti recomand programul popcorn time. Se descarca si se instaleaza. Tot ce vezi, se salveaza. Mai adoarme omul la filme. happy

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Wow, nasol de tipul in cauza. Am 24 de ani, cred ca sunt putin cam mare sa pun botu' la reclamele online.
De unde as putea descarca popcorn time?

| Jecs_Dave_1998 a răspuns:

Incearca ad block. E un plugin pentru chrome care iti blocheaza astfel de pop-upuri si reclame

| Florentina9210 explică (pentru Jecs_Dave_1998):

Eu cred ca tu nu mi-ai citit mie intrebarea de la cap la coada. Am specificat ca folosesc deja acest add-on.