| Smiiiile a întrebat:

Sper ca va pricepeti la informatica! Problema mea este ca impart calculatorul cu fratele meu. Exista doi administratori, eu si el. As vrea ca folderele mele, pozele, muzica sa fie private, sa nu le poata accesa el de pe userul lui. Mi-am pus parola la user, dar daca intru pe userul lui, acestea se pot vedea. Ce pot face ca fisierele mele sa fie private?

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Le poti face invizibile muta pozele, muzica in foldere si fa-le invizibile ca sa le faci invizibile click dreapta pe folder->proprietes->general->bifezi casuta Hidden si ca sa il vezi din nou intri in my computer->tools->folder options->view-> vezi ca e in lista hidden folder and files (de aici bifezi show hidden files and folders)

| Smiiiile explică (pentru Cosminovici18):

Si fratele meu nu poate da de pe user-ul lui show? Adica daca el da show hidden files and folders nu le poate vedea si pe ale mele?

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Smiiiile):

Da poate dar uite ca sa fii mai sigur descarca si instaleaza Lock Folder XP pe userul tau! Download-> http://www.everstrike.com/download/lockfldr.exe
Asa arata programul-> http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2012/05/11394.gif

5 răspunsuri:
| davidiu a răspuns:

Daca ai windows 7 dai proprietati pe folder si dai share si acolo scoti userul fratelui tau

| Smiiiile explică (pentru davidiu):

Am XP...

| davidiu a răspuns (pentru Smiiiile):

Cred ca merge si pe XP