| FairPlay a întrebat:

Spuneti-mi si mie urgent, merita sa fac schimb Nokia lumia 610 pe un laptop Asus x51RL? se merita?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Cu atit mai mult pastreaza telefonul daca nu-ti trebuie neaparat laptop. Ce ti-ar putea aduce deosebit un alt laptop? Lasa-l pe amic sa-si vinda laptop-ul pe okazii.

9 răspunsuri:
| mczacky a răspuns:

Uita-te ce cerinte are laptopu ram hard etc si te decizi singur dupa daca sau nu daca ai nevoie de laptop poti sa il dai daca nu pastreaza telefonul e decizia ta

| Bondarel99 a răspuns:

Eu zic ca merita daca laptop-ul e in stare buna.

| michelia a răspuns:

Intrebarea pune-ti-o altfel : de ce ar vrea cineva sa dea un laptop mult mai scump pentru telefonul tau?
Sa scape de el poate? e ceva dubios la mijloc.

| FairPlay explică (pentru michelia):

Imi este tovaras... doar ca nu stiu daca se merita, pe okazi am vazut un laptop la 550 si am eu am dat pe telefon 850, cu toate ca nu mai face bani astia. apropo laptopu este in stare foarte buna.

| michelia a răspuns (pentru FairPlay):

Si ala de pe okazii e suspect la banii astia. Tu ti-ai luat telefon nou nu? Cum ai putut da 800 de lei pe un telefon o sa poti da si cit trebuie pentru un laptop onorabil ( nu avion ), cu garantie.
Eu asa as face.

| FairPlay explică (pentru michelia):

Am unu deja doar ca m.am plic de acesta

| michelia a răspuns (pentru FairPlay):

Cu atit mai mult pastreaza telefonul daca nu-ti trebuie neaparat laptop. Ce ti-ar putea aduce deosebit un alt laptop? Lasa-l pe amic sa-si vinda laptop-ul pe okazii.

| Trynda a răspuns:

Lumia ala e mai performant ca laptopul ala. M-am uitat la specificatiile lui si e slab. Ar merita sa iei laptopul ala daca ar costa 3 milioane.

| FairPlay explică (pentru Trynda):

Multumesc deja m.am hotarat multumesc de sfaturi. o sa imi pastrez telefonul, si laptopu o sa il cumpar.

| aleeeeeex a răspuns:

Salut. Parerea mea este ca merita deoarece cu un laptop poti face mai multe decat cu un telefon.