| DenisIonut01 a întrebat:

Stie careva cum pot sa scot parola de la homegroup (acela de intru la mine in pc de la alt pc prin router)? Ex: am intrat la Network and sharing center si la homegroup >advanced seting am dat off password la ce mi-a dat cu password. Dar cand intru de pe alt pc la laptopul meu zice ca nu sunt administrator sau ceva gen denied. (am reusit sa o fac odata dar nu mai stiu cum)

8 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings.

turn on network discover si turn on automatic setup

Mai jos allow windows to manage homegroup

| DenisIonut01 explică (pentru soul2soull):

Asa am facut si tot nu ma lasa sa intru, imi scrie accesul intreszis la (legatura). si la windows xp cum fac?

| soul2soull a răspuns (pentru DenisIonut01):

Cam tot la fel dai allow la tot ce tine de share printer share nu e nevoie

| DenisIonut01 explică (pentru soul2soull):

Ai teamviewer?

| soul2soull a răspuns (pentru soul2soull):

Am

| soul2soull a răspuns (pentru soul2soull):

Si dai disable la parola tot acolo ai optiunea

| DenisIonut01 explică (pentru soul2soull):

Pai nu ma ajuti tu ca am facut ce ai zis tu si nu merge

| soul2soull a răspuns (pentru DenisIonut01):

Mane eu sunt pe win 8 si am facut un desktop pc ca "server" si am dat share la tot(fiecare folder separat) si imi merge si wireless share pe orice device si pe un amarat de Nokia e72 merge big grin
dar nu la partitie ( exemplu dai la partitia D share) va da eroare clar. scoate share-ul (unshare)
SI da share la fiecare folder principal (ex: muzica filme.)