| DarQueen a întrebat:

Stie careva vreun program de creat pdf-uri?
Scriu o carte si as avea mare nevoie caci as vrea sa o scriu direct in. pdf.
Multumesc anticipat.

p. s.: dau si renumita funditahappy

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

PDF-ul presupune sa nu poata fi modificat documentul, cred ca cel mai la indemna e sa il scrii intr-un editor text(Ms Word de ex), sa il formatezi asa cum vrei tu sa arate si apoi il urci aici http://www.freepdfconvert.com/ si ii dai sa il converteasca.

PS: nu trebuie neaparat sa pui adresa de e-mail, daca nu o pui iti va afisa el un link direct, si downlandezi imediat. Spor si inspiratie la scris!:)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cumpara-ti licenta pentru Adobe writer. Nu e chiar atat de scumpa si chiar merita.

| dof21 a răspuns:

Cauta LATEX. Este destul de comlicat la inceput pana iti gasesti toate comenzile (nu este la fel de usor precum Office Word).
O alta modalitate ar fi sa scrii in Word si apoi dupa ce ai terminat sa iti instalezi Pdfcreator si sa convertesti word-ul in Pdf.
Daca vrei ceva fara bataie de cap (fara sa pierzi timp) iti sugerez a doua varianta.
O zi placuta

| Lucky_9459 a răspuns:

Adobe ilustrator, e cel mai bun big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adobe ilustrator

| bocascity a răspuns:

Unul ar fi CREATOR PDF si celalalt. Vezi pe siteul acesta http://www.go4it.ro/......t-1012447/

| idan599 a răspuns:

Ai putea incerca CutePDF. Exista si varianta gratuita. http://www.cutepdf.com/