| Beos a întrebat:

Stie cineva care este cea mai buna metoda de a aduce cat mai mult trafic pe un blog/web-site?

Răspuns Câştigător
| madboy8 a răspuns:

Pai, cea mai buna metoda ar fi una contra cost din pacate = Adwords.
Dar stai linistit, nu te ingrijora, exista multe alte metode cum ar fi:
- cauta site-urile in care ti-l poti inscrie pe al tau
- cauta site-uri in care poti face schimb de banner cu propietarul
- messengerul este si el o optiune, dar nu una prea buna
- atunci cand postezi pe unele bloguri pune-ti adresa site-ului tau la "my website address"
- cand iti faci conturi pe site-uri, o sa intalnesti acolo ceea ce iti cere si pe bloguri... adresa site-ului tau. Daca o pui acolo si cineva da click pe tine (exemple sunt forumurile) tu vei avea trafic si asa iti vei face site-ul putin mai cunoscut.

Succes in continuare...
bye

6 răspunsuri:
| sti a răspuns:

Înscrie-l gratuit in directorul de link-uri de pe www.idownload.ro

| unicka a răspuns:

Fa cat mai multa reclama la site-ul tau! in primul rand da in lista de messenger la toti pritenii din lista si sa dea mai departe. 2)fa anunturi pe net pe presa la ce domeniu de activitate ai. bafta la trafic si la useri

| Cosmin_2153 a răspuns:

Daca vrei sa faci spam si sa iti aduci trafic netargetat (adica useri neinteresati), incearca metodele gen mess, "anunturi pe net pe presa", banner pe orice fel de site (doar de dragul unui schimb de linkuri)

Trafic rapid si de calitate...cam greu.

Vezi raspunsul meu la intrebarea "Cum imi pot promova site ul in google care este secretul SEO? "

http://www.tpu.ro/......retul-seo/

Spor la treaba :)

| DeeaPustoaica a răspuns:

Buna. Iti sugerez sa faci bannere, trimiti mesaje prietenilor, scrii mesaje pe alte bloguri si site`uri si poti face un mic video pe youtube in movie maker...asa mi-am facut si eu reclama la situ unghii-perfecte.webs.com
Pa pa succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Beos. Am vazut ca acum e la moda siteul www.aepiot.ro, mi-au zis niste prieteni ca ei au luat informatii de pe siteul ala si le-au pus la ei pe blog si le-au crescut vizitele, cred ca e un site tot al lui google ca vad ca are domeniu si pe. com Am cautat din curiozitate sa vad cam cine si-a pus rss-uri de la aepiot si cred ca sunt cateva zeci de milioane de siteuri (si de la aepiot.ro si de la aepiot.com. Sper sa-ti fie de folos. Chiar aduce vizitatori.

| AndreeaMe a răspuns:

Incearca sa te inscrii pe http://megablog.ro si sa iti publici posturile blogului tau...vei castiga ceva trafic in plus si backlink pe google!