| Joker a întrebat:

Stie cineva cum sa fac sa nu se mai auda unitatea cum "toarce" sau lucreaza? oricum vreti sa o luati...calc imi merge perfect dar ma enerveaza unitatea ca se aude cum lucreaza si mi-a spus cineva ca nu e normal ar trebui sa nu fie zgomotoasathinking

Sper sa ma puteti ajuta:*:*

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pune-ti niste casti, cea mai ieftina metoda. Apoi daca ai ceva bani de investit poti sa schimbi toate coolerele cu unele pe rulmenti termostatate cu viteza variabila in functie de temperatura, placa video cu racire pasiva, SSD in loc de HDD, etc. Ce zici te incanta o investitie de cateva milioane bune? Acel cineva care ti-a zis ca nu e normal poate are un calculator asemanator cu cele descrise mai sus, daca nu, nu-ti face probleme, toate se aud si al meu se aude. Chiar imi place, inseamna ca functioneaza. Cand nu s-o mai auzi inseamna ca e nasol...s-a ales praful.

1 răspuns:
| wj a răspuns:

Pune calculatorul în altă cameră, și trage cablurile prin perete/pe sub ușa, schimbă componentele gălăgioase (hard disk, procesor, etc) sau cumpără o carcasă silențioasă gen http://www.silentpcreview.com/cm-silencio550 :)