| bubu321 a întrebat:

Stiu ca multi oameni zic ca magia nu exista dar eu cred va intreb cum a fost creata lumea de dumnezeu prin magie deci trebuie sa existe vreajitori sau ce ora mai fi eu nu zic nimic da eu chiar mi-as dori sa devin vrajitor cine ma poate ajuta? Acum vorbesc serios uni oameni zic iauite ce prost uni mai zic magia nu exista pe mine nu ma intrezeaza ce cred oameni asta Cine ma poate ajuta sa devin vrajitor sa fac si eu 2 3 trucuri dar adevarate ca eu stiu trucuri din alea ne adevarate stiu cum sa pun ceva in mana si sa dispara
Deci daca sunteti seriosi si credeti in intrebarea mea va rog frumos sa-mi raspundeti! adevarat vorbesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrajitori exista.Depinde la ce fel de vrajitori te referi. Aceia de la circ nu fac chiar magie cum s-ar zice. Doar ca te hipnotizeaza intr-un fel si cand se termina micul spectacol te trezesc.Adica au ei trucurile lor care nu sunt deloc magie.
Daca te referi dinaia rai care pun blesteme ...atunci nu stiu ce sa zic aia is vrajiti au duhuri rele in ei doar ei stiu. prefer sa nu vb despre asa ceva.Si daca vrei sa inveti trucuri.iti vei da seama singur dupa nume ca trucurile nu sunt adevarate adica trucuri. farse e logic. Daca vrei sa faci trucuri ""adevarate"" cum zici tu atunci du-te la circuri (ca spectator) si cumparati la sfrsit tot felul de chestii cum isi cumpara altii pentru trucuri
Succes!

9 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Nu stii in ce te bagi. Ai pus din start o intrebare prea stupida, 2-3 trucuri? Da, exista magie dar nu cum o crezi tu. Si poti face lucruri dar iti poti pune viata, familia si prietenii in pericol. Cauta sa nu abuzi de puterea ce ti se ofera, sa nu te indoiesti de ce poti face, si sa nu te intrebi cine iti ofera aceasta putere.

| Miauti a răspuns:

Cauta carti, studiaza... etc. Apoi alege o ramura... ceva ce te atrage, pentru inceput.

| realitatea0101 a răspuns:

Avansul tehnologic foarte mare (de ex. al unor extraterestrii foarte avansati) poate parea "magie" chiar si pentru oamenii nostri de stiinta.
Dar, magia, in sensul clasic (popular) NU exista, ci doar pacalirea subiectilor mai putin informati de catre sarlatani (si ei prosti de altfel, dar cu tupeu...). Mai periculos este cand pe langa sugestie folosesc si substante toxice pentru a-si convinge victimele, excrocate in cele din urma de bani, bunuri materiale etc.
Deci sfatul meu, stati departe de astfel de persoane, parazite si periculoase prin otravurile folosite si povestile dorite "horror" de autosugestionare a fraierilor in incercarea de a-i jupui de bani...

| ConstantinIordachescu a răspuns:

Da exisista magie sau vrajitorie. Dar in acelasi timp exista impostori care se dau vrajitori si nu sunt decat un papa lapte, dar sunt si vrajitori care lucreaza cu puterea diavolului. Exista si un cult al diavolului, cultul satanic. Dar daca exista diavol, este logic ca exista si Dumnezeu! Iisus Hristos este una din cele 3 persoanele ale Sfintei Treimi.

| alexfanmetin2 a răspuns:

Hey eu sunt un vrajitor di padurea neagra de niveleul 25 si netu e vraja

| HappinessHurts a răspuns:

Pai....magia este foarte adevărată si sunt si bavete de cumpărat cu foarte mulți bani si funcționează...eu am una iar efectul este garantat dar chestia este ca exista magie alba(trucuri de doi bani care nu te prea lasa sa afaci orice vrăji) si magie neagră(aia o proctic eu)sa nu va luați dupa nume sau dua faptul ca cică tine de păgânism si de satana, nu e adevărat.Infine...bagheta mea este din lemn de cireș si la capăt are un diamant de coart alb fara de care nu ar funcționa.Infine(din nou :-D) eu am si carte de vrăji care am găsit o fără sa vreau prin biblioteca liceului si am avut voie sa o păstrez deoarece aveam card....MDa...si pot spune că sunt o vrăjitoare destul de buna. TINE MINTE, magia nu trebuie sa fie folosită în scopuri egoiste(a răni sau omorî) cel puțin asta scrie in cartea mea, si sper sa fi tradus corect pentru că scrie in latina....hmmm...dap...e tradus corect(cărțile de magie se găsesc doar in latina dar trebuie sa si sti limba această si vrăjile trebuie rostita tot in latina).Si acuma chiar nu imi pasa daca multi dintre voi imi veți spune,, Vai dar ce minte asta''.Nu trebuie sa credeți voi, trebuie sa cred eu pentru ca eu stiu ca magia există odată ce o practic.

| dantalion a răspuns:

Aici te inseli "arhitecte" exista magie adevarata invocare de spirite demoni etc sunt sipe net carti nu vi le spun e periculos si tratand superficial s-ar putea sa o mierliti crezi ca lojile masonice detin 90% din bogatiile planetei e o coincidenta? eu fac parte din asa ceva intr-adevar din 2004 astept pana acum cateva luni sa fiu initiat am invatat singur :uite fa ca la carte oricare din goetia din 72 demoni si cere i ce doresti, fiecare ofera ceva te invata ceva, dar trebuie sa i faci si tu o favoare care nu o sti decat dupa iti indeplineste dorinta, s-ar putea sa fie ceva iubit sa faci rau si in general acartile lui aleister crowley, eu ma refer la adevarati maestrii nu la copilarii de pacalit colegii de gradinita insa ai grija daca ai nelamuriri da mi msg

| thedarklordvoldemort258 a răspuns (pentru dantalion):

Sterge-ti postarea sau o sa mierlesti pana sa adormi esti prost sti cat de cautati sunt mincinosii ca tine sti ca sunt vanati de adevaratii masoni....prostule masonii nici macar nu deschid internetul daraminte sa si zica ca e initiat etc esti prost? sterge-ti postarea ca belesti pl.