| Ymlazzar a întrebat:

Sun de pe calculatorul unui prieten recent mi' sa intimlat o faza neplacuta dimineata Pc-ul meu mergea bine pana la 12 cand l-am inchis am ieist afara si cand am venit l-am deschis si imi arata Ecranul negru ca si cum nu ar fi pornit. Am dat jos placa dedicata am pus-o pe cea integrata NIMIC am dat jos firele de la hdd sa vad daca totusi boteaza NIMIC in final tot asa imi arata cum pot sa rezolv problema si de la ce e cauza?

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Incearca cu monitorul prietenului tau.

| QiCKaaTc a răspuns:

Scoate-l din priza, tot, si pune-l din nou.

| Ferra a răspuns:

Il scoti din priza, dupa care demontezi toate componentele lui(le decablezi) si apoi le pui la loc si-l pornesti... daca nu merge arunca-l pe geam

| Ymlazzar explică:

Nu sunt bune toate. pentru ca toate le-am incercat e de la placa de baza... nu mai vede procesoru jumatate mort jumatate viu.

| Rubyy02 a răspuns:

Schimba botonul de pornire al pc-ului!