| gemeni6226 a întrebat:

Sunt administratoarea unui grup pe Facebook si nu prea se inscrie nimeni din acest motiv vreau sa-l sterg.Cum pot sa sterg grupul de Facebook pe care il administrez?

8 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca grupul merita o sansa, ar fi bine sa nu-l stergi. Inainte sa scapi de el, gandeste-te daca ai facut totul pentru a deveni popular acel grup. Cauta alte grupuri pe teme asemanatoare si de acolo poti coopta alti prieteni pentru colectivul tau online.
Daca te astepti ca zilnic sa se inscrie oameni pe grup, e un vis nerealizabil. Toate grupurile au perioada de stagnare, mai ales daca nu se posteaza nimic lungi perioade de timp.
Exista oameni care isi doresc sa faca parte din cate mai multe grupuri (ca un palmares) si cred ca se gasesc doritori si pentru al tau.
Daca totusi vrei sa stergi un grup, urmeaza instructiunile de mai jos:

"To delete a group:
Tap in the top right of Facebook and tap Groups then Your groups, then select your group...
Tap and select People.
Tap each member's name and select Remove member (for private groups) or Ban from group (for public groups).
When you're the last group member, tap then tap Delete Group.
Tap Delete Group."

| gemeni6226 explică (pentru dannyel86):

Multumesc-nu are rost sa o intretin nu e interesat nimeni in 60 de zile am obtinut 6 membri? unul este grup de cautare colegi celalat e un grup frumos cu culoarea albastra chiar ca am postat lucruri foarte frumoase plus toata muzica de pe Youtube asociata culorii albastru in toate limbile ce am gasit, am in 60 zile vreo 300 vizualizari si 6 membri? nu merita.Multumesc.

| gemeni6226 explică (pentru dannyel86):

Nu m-a lasat sa dau remove member doar ban si dupa ce am banat toti tot nu vad delete grup doar suspendarea activitatii

| gemeni6226 explică (pentru dannyel86):

Am gasit zice ca daca si eu parasesc grupul se sterge grupul.Fain.Am parasit si s-a sters.

| dannyel86 a răspuns (pentru gemeni6226):

E bine ca ai reusit, daca asta ti-ai propus! big grin
Voi sti si eu de acum inainte cum sa procedez, daca ma bate gandul sa-mi fac un grup si dupa un timp ma plictisesc de el si vreau sa-l elimin, la fel ca tine. laughing
Pana acum sunt membru simplu si chiar moderator pe unele grupuri la care sunt inscris, dar nu mi-a trecut prin cap sa ma fac administrator. Dar never say never! big grin

| cfrtobias a răspuns:

Stergi toti userii si stergi grupul

| trophin a răspuns:

Salut...
delete?
e greu?

| gemeni6226 explică (pentru trophin):

Imi da optiunea doar de a suspenda nu doar de a sterge grupul.Crezi ca nu m-am uitat? si daca tot te consideri destept de ce nu-mi arati otiunea de unde pot sterge?