| anonim_4396 a întrebat:

Telefoanele touch-screen in special cele samsung isi pierd din sensibilitate in timp? In 2-3 ani mai raspund la fel la comenzi? Ce parere aveti despre autonomia bateriei cat rezista?

7 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Dacă are ecran de plastic e normal să-şi piardă sensibilitatea în timp, pentru că inevitabil se zgârie mai repede decât dacă e de sticlă, care ţine mult mai mult. Însă, la capitolul avantaje, peste 2-3 ani poţi să schimbi ecranul, care costă doar câţiva zeci de lei.
În legătură cu bateria, ea ţine cam 7-8 zile, ceea ce-i foarte mult, iar în 2-3 ani, dacă se încarcă tot timpul cum trebuie (adică să nu-l bagi 10-15 minute şi gata, ci să-l ţi 2-2, 30 ore, cât e un ciclu de încărcare normal, practic până piuie că-i gata) o să-ţi ţină 2-3 zile, care iar este o performanţă... Însă, având în vedere că în 2-3 ani respectivul model va fi de mult un model vechi, deja o să-ţi cumperi altul.

| DorothyAnn a răspuns:

Depinde de felul in care ai grija de el! fii bland, nu tranti pumnul pe el!

| Dope a răspuns:

Eu am un Samsung star ( sau player one) de 3 ani si l-am scapat de miliarde de ori. Este tot ciobit pe la colturi si totusi merge super. Nu are nici o problema happy

| crisxd a răspuns:

Se duce cam intr-un an. A avut sora mea grija de un Corby, ca de ochii din cap, dar acum e la pamant, nu mai raspunde bine touch.

| RazerAbyssus a răspuns:

Se duce in mai putin de 1 an, am si eu

| LoGaS a răspuns:

Am raspuns la multe intrebari asemanatoare cu acelasi raspuns. Am avut Samsung touch si acum am iphone3gs,la Samsung imi ramanea in urma comanda de mult ori iar la iphone merge impecabil. In concluzie depinde de telefon. oricum nu Samsung galaxy am avut ci Samsung S5260.

| starky24 a răspuns:

Dupa 2-3 ani nu te mai tine incarcat decat ozi max 2 si nu prea mai raspund la comenzi