| cyclops01 a întrebat:

Știe cineva daca se poate conecta un laptop direct la un monitor/televizor fara o legatura software de la windows sau alt sistem de operare? Prin hdmi, de exemplu, imaginea apare pe monitor abia la deschiderea windows-ului, functionand cu ajutorul unui driver (care mai are uneori prostul obiceiul sa se defecteze). Nu stiu daca iesirea Vga e mai buna. Poate exista vreun adaptor care conecteaza iesirile vga sau hdmi cu iesirile alea de la televizor (carora nu le cunosc denumirea) cu 3 mufe colorate diferit pe care le folosesc docodoarele. Nu stiu. Daca cineva are vreo sugestie...

1 răspuns:
| LostInPark a răspuns:

Mufele alea colorate se numesc RGB. Daca ai VGA sau DVI poti cauta astfel de adaptoare.Se gasesc usor in magazine. http://www.shopmania.ro/q-cablu-vga-rca