| ciuperculmaxim a întrebat:

Tocmai ce-am achizitionat un laptop de la ASUS, iar in manualul de utilizare scrie sa-l las la incarcat 3 ore. Doar ca dupa o ora indicatorul de baterie s-a facut deja verde, lucru care in mod normal inseamna ca bateria s-a incarcat. Continui sa-l las cat se specifica de ASUS si sa risc sa-i supraincalzesc si stric bateria sau il scot?

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Daca s-a facut verde, inseamna ca era deja incarcata din fabrica si nu a mai trebuit mult timp ca sa se incarce. Daca il lasi in priza si dupa incarcare nu e nici o problema, incarcarea se opreste automat si porneste cand bateria se mai descarca putin.