| madalinfindrihan a întrebat:

Tocmai ce am instalat Windows 10 de la Microsoft l-am luat de la ei de pe net si pot sa zic ca nu imi place eu aveam windows 7 home premium si trebuia sa il schimb se misca greu si deja ziceai ca ai xp pe el dupa ce am instalat asta ma asteptam sa arate mult mai bine totul programele totul sa mearga mai bine dar se misca si arata la fel ce celalalt doar interfata s-a schimbat in rest nimic...Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

1) Instaleaza toate DRIVERELE MANUAL
2) Fa update-urile!

| madalinfindrihan explică (pentru CPAElites):

Mi se vedea cam pixelat scrisul iconitele etc si se misca greu ca inainte.
Am vrut sa intru in cs-go si nu imi mergea imi spunea ceva de grafici nu stiu ce dupa m-am dus pe net si imi arata ca am grafici 1gb si eu aveam normal 2gb si ceva apoi eram pe steam si mi s-a inchis desktopul de 2 ori si s-a auzit de parca s-ar fi conectat ceva la pc si parca a inceput sa se vada un pic mai clar. Cum fac update? Si cand am instalat windows imi zicea ca le instaleaza el am testat sa vad daca se aude etc si merge. Ce sa fac? Sa se miste mai bine? As chema pe cineva care stie sa mi-l schimbe poate am facut ceva gresit.

| CPAElites a răspuns (pentru madalinfindrihan):

"mi s-a inchis desktopul de 2 ori si s-a auzit de parca s-ar fi conectat ceva la pc si parca a inceput sa se vada un pic mai clar."
ASTA ARATA CA NU AI INSTALAT NICIUN DRIVER!

Cand se opreste/dai restart isi face update.

| madalinfindrihan explică (pentru CPAElites):

Deci sa ii dau restart ca sa isi faca update? doar o data sau de mai multe ori?

| CPAElites a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Il inchizi!
La start cand dai click dreapta Inchidere sau deconectare >"Inchidere si actualizare"

| madalinfindrihan explică (pentru CPAElites):

Nu imi arata inchidere si actualizare doar shut down sleep si restart.

| CPAElites a răspuns (pentru madalinfindrihan):

E activat windowsul?

10 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Se poate misca greu pentru ca dupa ce instalezi win 10 incepe sa`si faca updates, da`i 2 zile macar sa`si revina. Apoi poti decide daca il schimbi sau nu,

| madalinfindrihan explică (pentru WaterDrop):

Mi se vedea cam pixelat scrisul iconitele etc si se misca greu ca inainte.
Am vrut sa intru in cs-go si nu imi mergea imi spunea ceva de grafici nu stiu ce dupa m-am dus pe net si imi arata ca am grafici 1gb si eu aveam normal 2gb si ceva apoi eram pe steam si mi s-a inchis desktopul de 2 ori si s-a auzit de parca s-ar fi conectat ceva la pc si parca a inceput sa se vada un pic mai clar? E un semn sau ce?

| rstar2 a răspuns:

Cumperi un dvd, descarci windows 7 si il pui pe dvd, dupa care in instalare dai format la partitii si le faci iar. Ori daca nu merge nici asa incet, incet ti se duce hdd-ul