| Hexiled a întrebat:

Tot ce am pe google drive e privat nu?
Am incarcat toate pozele din telefon pentru ca mi ocupau memorie

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am 3 conturi gratuite unde mi-am impartit o gramada de documente si poze. Ai si optiunea de a pune la share anumite fisiere dar in rest sunt in siguranta.

| anonimg a răspuns:

"Fișierele din Drive sunt private, până când decideți să le trimiteți. Puteți invita rapid alte persoane să le vadă, să comenteze și să editeze orice fișier sau dosar ales de dvs."
Sursa: https://www.google.com/intl/ro_ALL/drive/using-drive/#start
Adica tot ce ai incarcat in google drive este vazut numai de tine, doar daca nu ai invitat pe cineva sa le vada. Daca nu ai invitat pe cineva sa le vada nu sunt probleme.
O alta varianta de stocare gratuita este dropbox: https://www.dropbox.com/

Răspuns utilizator avertizat
| Gabriel9707 a răspuns:

Da totul e privat. Nu e ca si cum ai pus toate pozele pe internet ca sa le vada toata lumea, pozele sunt doar stocate in cloud.