| RealKing01 a întrebat:

Tot nu am inteles care e treaba cu televizorul 4k.
Daca-mi cumpar televizor 4k o sa pot sa vad toate canalele pe el sau doar cateva?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei putea vedea toate canalele care nu sunt codate, chiar daca sunt transmise cu rezolutie (calitate) mai slaba.

| darrio2007 a răspuns:

Pe toate le vezi dar nu in 4k.

| GdX a răspuns:

Toate o sa le poti vedea. Ti-am zis si acum doua zile. Toate canalele mai putin cele prepaid/pay per view.

| mihai69 a răspuns:

Poți vedea pe el toate canalele pe care le achiți în abonamentul pe care îl ai acum.
Momentan, la rezoluție 4k sunt doar Digi4k și Eurosport4k. Restul - HD sau normală. Și vei mai putea vedea conținut 4k dacă ai un blue-ray player și discuri la rezoluția asta.

| anonimg a răspuns:

Doar câteva posturi de televiziune transmit claritatea 4k. Dar ia-ți 4k pentru că pe viitor o să transmită mai multe. Poate că o să vezi la el și videoclipuri 4k de pe un stick sau de pe altceva.

| Wr3nch a răspuns:

Momentan la noi doar digi are TV 4k nativ. Rezolutie mai mare =imagine mai buna, cu mai multe detalii fine. El oricum poate mari artificial calitatea imagini la 4k deci teoretic da, merge orice canal, dar mai dureaza pana is destul de ieftine ca sa treaca televiunile pe emisie 4k.

| PainTech a răspuns:

Vezi toate canalele. Absolut toate canalele. Doar că majoritatea posturilor nu sunt 4K și o să le vezi cel mult în HD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie tv ca sa le vezi tu, dar trebuie sa aiba si canalul optiunea aceea.

| AlexElektro1987 a răspuns:

O sa poti vedea toate canalele pe el, doar ca la rezolutia la care sunt ele redate, daca ele sunt redate in 4k, o sa le poți vedea cu rezoluție 4k, daca sunt hd canalele, o sa le vezi in rezolutie hd.