| CoCoLiNNoo a întrebat:

Buna TPU am si eu un Televizor Samsung UE46ES6560Q si sunt abonat la AKTA si cum televizorul are DVB-T; DVB-C am gasit progamele digitale dar sunt codate si am cautat pe net si am gasit un mod prin care le pod decoda cu un CAM si o cartela de la AKTA acu as vrea sa stiu daca cartele aceea de la AKTA mi-o da asa gratis daca i-o cer sau trebuie sa platesc pentru ea/chirie si daca chiar pot sa deblochez canalele prinse prin DVB-T / DVB-C ca sa nu cumpar un CAM...

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Acea cartela se plateste. Nu stiu cat e la acta, dar la rds era cu 7 lei in plus.