| SlenderMan299 a întrebat:

TPU! Am un laptop cu Windows 8 si nu stiu de ce numi vede reteaua mea WiFi(pe celelalte le vede). Prima oara cand am incercat sa ma conectez o mers iar dupa cateva ore nu imi gasea reteaua.Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Routerul tau are numele ascuns, sau canalul pe care functioneaza wifi e un canal mic. schimba canalul din 1 sau 2 intr-unul mai mare 11, 12.
de asemenea, daca routerul s-a actualizat e posibil cand se restarteaza sa fie cu wifi inchis, deci vezi sa ai wifi pornit.
ce poti de asemenea incerca, da refresh in lista de retele detectate de calculator.

| ASMarian11 a răspuns:

Presupun ca ai router, atunci vezi daca beculetul semnalului wi-fi este aprins sau palpaie. Daca nu, misca butonul wireless de pe router de la off la on. Daca totusi nu merge opreste routerul, scoate cablurile din el si baga-le inapoi dupa cel putin 1 minute (de preferat) si porneste-l. Daca nici acum nu merge baga cd-ul routerului in calculator, urmareste instructiuile si seteaza-l din nou. Bafta! Funda?

| S3vi a răspuns (pentru ASMarian11):

NU este de la asta si eu am aceeasi problema... la telefon/PC (conectat prin cablu de la router la PC )... si la laptop nu vrea sa mi-o detecteze.