| KLiNK a întrebat:

TPU, azi am bagat pe un pc windows xp. Problema este ca atunci cand vreau sa bag cablul de la modem in el, nu se conecteaza la internet asa cum face la windows vista, 7 si 8. Nu vrea. Am incercat sa stabilesc o conexiune si pur si simplu nu se conecteaza la internet. Imi trebuie drivere?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

DA! Ai nevoie de LAN Driver! Bafta!

| KLiNK explică (pentru lpavel):

Deci asta era. Multumesc. Dar la Windowsurile mai noi de ce nu imi trebuie driver?

| lpavel a răspuns (pentru KLiNK):

Depinde de pc... unele pc-uri cu Windows 7 sau 8 regasesc in pc driverele importante cum ar fi sunet si net chiar daca s-a facut reformatare, cum? asta nu stiu exact dar important e ca le gaseste, mai ales 8 le gaseste aproape pe toate!

9 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Bineinteles ca-ti trebuie drivere. Atunci cand bagi firul de internet in PC acesta clipeste? Daca nu, atunci ceea ce ai tu nevoie este driverul placii de baza, nu LAN Driver. Nu deocamdata, cel putin.

| KLiNK explică (pentru miTzuliK93):

Clipeste. Cred totusi ca este de la driverul LAN si o sa il rezolv.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru KLiNK):

Atunci inseamna ca driverul placii de baza e preinstalat. Tot ceea ce-ti lipseste ti-a zis lpavel. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru KLiNK):

Ai dat funda fara sa rezolvi? "Crezi" ca este de la driverul LAN? Toate driverele de la windows xp trebuie descarcate manual.Descarca mai intai slimdriver si sacnezi cu ala.iti detecteaza toate driverle lipsa, nu numai LAN. Ai optiunea de doawnload in dreptul fiecarui driver lipsa detectat.Doar click "download" si atat.

| KLiNK explică (pentru anonim_4396):

Gata am rezolvat. Am cautat pe net driverul LAN. tongue

| Blamely a răspuns:

Iti trebuie driver-ul.

| bistrita1984 a răspuns:

Da la ep ai nevoie de drivere sa le instalezi manual pe fiecare in parte