| Ionut659 a întrebat:

TPU când deschid chrome ul pe laptop mi se deschide cu yahoo,cum l-aș putea face să se deschidă cu google normal? TREBUIE DE FIECARE DATA SĂ CAUT PE YAHOO GOOGLE PENTRU A INTRA PE GOOGLE, ESTE DESTUL DE ENERVANT!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Parcurge urmatorii pasi:
1. In browser, sus. la adresa paginii scrii "google.ro" si apesi tasta Enter. Va intra pe pagina google-cautare.
2. Intrii in Setarile browser-ului, cauti "Pagina de Pornire". alegi "Pagina actuala" si iti apare adresa paginii de cautare (daca nu apare, atunci scrii manual "google.ro". Salvezi si iesi din setari.
3. La noua pornire a Chrome va aparea pagina Google-Cautare. (Daca nu, atunci ai gresit undeva, probabil n-ai salvat noua configuratie modificata, in Setari).

La fel se procedeaza si in cazul altor pagini sau chiar si cu alt browser. happy

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Resetezi browserul!

| Zuzu1991 a răspuns:

Setari/search engine, schimba pe google
la fel la homepage (start)
si mai verifica si extensiile, cred ca ai instalat una care iti baga yahoo pe gat

| Irinelp a răspuns:

Salut, când intri pe chrome intră sus în dreapta peste cele 3 puncte și aici la setări și după la motor de căutare și aici alege google.