| SorinELoo7 a întrebat:

TPU spuneti-mi si mie cat costa configuratia unui PC pentru a putea jucat FIFA 13 si CS:GO? As vrea sa-mi spuneti pentru fiecare in parte!

25 răspunsuri:
| al3xtheb3st a răspuns:

Adica configuratie? te referi la cerinte de sistem.
Atunci iti spun eu minime care ii merg la un prieten
procesor: 1, 8Ghz Intel dual core
placa video: Ati radeon 256 mb
Memorie: 1gb ram DDR2
HDD: aici sa ai cel putin 8 gb
net framework 3.5
directx 9 sau mai mare
Jocul merge binicel cu aceste optiuni in window mode
iar pentru CS:GO sunt cam aceleasi

| SorinELoo7 explică (pentru al3xtheb3st):

Eu am asa:
- Windows 7 Ultimate
- AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3600+ 1.9 GHz
- RAM 1 Gb
- ATI Radeon X1050 256 Mb
Si nu cred ca imi va merge! Sunt sigur de asta!
Spune-mi parerea ta!

| XYZsnick a răspuns (pentru SorinELoo7):

Probil iti va merge dar iti va merge mai greu...placa video este cam slaba,
cu o placa ca asta: http://www.emag.ro/......EQ1FKBBBM/
si cu inca 2 gb ram iti va merge pe hight.
cu configuratia ta actula cred ca iti va merge fifa 2011 bine

| SorinELoo7 explică (pentru XYZsnick):

Nu stiu ce sa zis. Cum sa mearga FIFA 11 mai bine decat versiunile anterioare? Dac stau si ma gandesc nu cere Pixel shader si Vertex shader 3.0?

| XYZsnick a răspuns (pentru SorinELoo7):

Daca te referi la world cup 2010 nu a aparut pe pc e doar pe console

| SorinELoo7 explică (pentru XYZsnick):

Acum am observat si eu...

| XYZsnick a răspuns (pentru SorinELoo7):

Funda plizz?

| SorinELoo7 explică (pentru XYZsnick):

Iti dau dra raspunde-mi si mie cum e posibil sa mearga FIFA 11 mai bine decat versiunile anterioare pe configuratia mea?

| XYZsnick a răspuns (pentru SorinELoo7):

Ce versiune anterioara vrei sa spui ca nu inteleg?

| SorinELoo7 explică (pentru XYZsnick):

M-am referit ca merge mai bine decat FIFA 10 si FIFA 09...

| XYZsnick a răspuns (pentru SorinELoo7):

Desigur ca nu merge mai bine, dar va merge decent si fifa 2011 pe sistemul tau

| SorinELoo7 explică (pentru XYZsnick):

OK, il voi incerca si iti voi spune cum imi va functiona pe sistenul meu, iar daca nu va functiona voi incerca FIFA 09.

| al3xtheb3st a răspuns (pentru SorinELoo7):

Incearca totusi. Si da ca nu merge, reinstaleza-ti windows-u, asa am facut cu prop alea de mai sus. bafta!

| dracu14 a răspuns:

Eu am 1gb ram, procesor Intel pentium d 3.00 3.00 ghz, placa video ati radeon x 1550 512mb(128 mb dedicati) si imi ruleaza foarte bine fifa 13
cerintele minime sunt cele care ti le-a spus alex
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3346&game=Fifa%2013

| SorinELoo7 explică (pentru dracu14):

Ce fifa imi merge pe configuratia pe care am specificat-o?

| SorinELoo7 explică (pentru dracu14):

FIFA 2010: World Cup imi va rula pe acea configuratie, ca eu nu am gasit-o?

| SorinELoo7 explică (pentru dracu14):

Bineinteles ca la grafica Low, nu-i asa? Sau si la medium? Dar va rula mai bine decat Fifa 11...

| dracu14 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Nu stiu cum iti va rula in pc, nici eu n-am un pc prea performant insa la mine jocurile ruleaza bine spre foarte bine iar la fifa chiar n-am avut niciodata probleme si le-am incercat pe toate din 2007-prezent

| SorinELoo7 explică (pentru dracu14):

Din curiozitate, spune-mi si mie ce configuratie ai!

| dracu14 a răspuns (pentru SorinELoo7):

1gb ram
placa video ati radeon x1550 512mb 128 dedicati
procesor Intel pentium d 3.00 3.00 ghz
windows 7 ultimate 32 biti

| SorinELoo7 explică (pentru dracu14):

Am incercat Fifa 10! Mi se misca putin sacadat, dar nu reusesc sa reglez setarile incat sa nu mai sacadeze... Apropo mi se misca mai bine ca Fifa 09 dar nu stiu de ce!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Configuratia e gratis. Componentele s-ar putea sa te coste ceva.

| XYZsnick a răspuns:

Daca ai 1500 lei iti iei pc care sa ruleze chiar pe hight jocurile alea.gen asta:
http://www.emag.ro/......E01FKBBBM/
la rez. max.

| XiRonN a răspuns:

Pai trebuie sa ai urmatoarele cerinte: Ram 4gb+ placa video 1gb+ procesor sa spunem unul dual core 3.0 ghz sau mai mare. Daca vrei sa le joci cum trebuie trebuie sa ai cerintele: Ram 6GB placa video 2GB procesor i3 sau dual core 3.3 GHZ.