| Ionica9119 a întrebat:

Un laptop cu windows 8 are in general ecran tactil?

Răspuns Câştigător
| Dragonfly6 a răspuns:

Se specifica daca are ecran tactil sau nu.

10 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

De obicei nu

| ErrorFound a răspuns:

Totul tine de laptop, nu de sistemul de operare. Dar da, windows 8 are mod tactil deci poti pune win8 pe laptopuri d-astea.

| SouLIce a răspuns:

Nu
Poti pune windows 8 si pe un laptop fara ecran tactil

| Ionica9119 explică (pentru SouLIce):

Stiu asta! Eu ca utilizator...normal, pot pune windows 8 unde vreau. Intrebarea e: laptopurile care vin cu windows 8 preinstalat, au de obicei ecran tactil? Sau si acei producatori fac exact cum fac si eu si pun un windows 8 pe orice apuca?

| Dragonfly6 a răspuns (pentru Ionica9119):

Se specifica daca are ecran tactil sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Dragonfly6 a răspuns:

Poate sa fie laptop cu ecran tactil si sa aiba Win7. Nu conteaza sistemul de operare daca laptopul nu este facut intr-un anumit fel in fabrica.

| goshty a răspuns:

Nu. Nu are nici o treaba windows 8 cu ecranul tactil, pentru ca win8 este sistem de operare. Deci win8 poate fi si laptop cu ecran lcd, trebuie numai sa ai resursele necesare pentru a rula bine.

| goshty a răspuns (pentru goshty):

Editare. Deci win8 poate fi si PE laptop cu ecran lcd

| lovesMt2 a răspuns:

Retardat,windows 8 nu ii de pe alta planeta.

| LOUDER a răspuns:

Eu am un laptop cu windows 8 si nu are ecran tactil, windows 8 a fost initial conceput pentru tablete