| anonim_4396 a întrebat:

Un vecin m-a ajutat sa imi instalez windowsul.
nu stiu daca mi-a pus insa si antivirus si eu am uitat sa l intreb.
voi ce ziceti? ori trebuie sa il pun eu?

http://i.imgur.com/b64Kux4.png

stiu ca mi-a facut scanarea unui stick in laptopul meu, sa verifice daca are virusi stikul. putea sa il verifice daca laptopul meu nu are Antivirus?
mi-am pus si eu intrebarea aceasta.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După câte observ, NU ai nici un antivirus instalat :(
Deci, trebuie să instalezi tu unul!

Pentru Pc/laptop, îţi recomand Avast GRATUIT;)
Eu îl am de vreo 7-8 ani şi NU am avut probleme cu viruşii :)

Îl poţi descărca de la linkul oficial :
https://www.avast.com/download-thank-you.php?product=FAV-AVAST
Doar că este în Limba Engleză, apoi va trebui să schimbi limba din setări ( cred )...

Toate cele bune!

8 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

V-a trebui sa iti instalezi un Antivirus ca din ce am vazut eu in AddPrograms nu este instalat nimica. Iar cu Scanarea stickului ce spune-i tu nu este o scanarea cu antivirus. El cand a introdus sticku USB in pc tau casa poata sa il vada systemu a trebui sa isi instaleze niste fisiere driver. Si tu de aia ai zis ca el a dat scanare

Acuma te-ai lamurit in privinta asta?

| anonim_4396 explică (pentru itsoft):

Multumesc

| K0sti a răspuns:

Pai tu nici sa te uiti in sistem ce programe ai nu esti in stare nene... Aoleu...

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Eu nu vad sa fie de aia intreb nene, Lumineaza-m tu. eu am becul de veghe slab big grin

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, ca eu vad de la mine pana la tine...esti tare simpatic! Uita-te si constata...simplu!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Am cautat si in start la All programs omule si nu vad sa fie.
Si mai stiam ca toate programele instalate apar si in Control panel numai extensiile nu apar.
indruma-ma tu daca stii, daca nu lasa pe altul care are placerea sa ma ajute.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, si daca ai cautat care mai e problema? Ca nu inteleg? Adica te uiti da nu stii la ce te uiti? Si vrei sa stim noi...

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Bine ca stii tu nene sa dai raspunsuri irelevante si te scremi aiurea ca sa obtii punctaj ca altfel nu iti vad rostul postarilor.
daca asa ai raspuns tuturor nici nu e de mirare daca vei ajunge sa il depasesti pe bursuc. spor la prostie