| Raducu99 a întrebat:

Unde e stocata toata informatia internetului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe serverele lor, care sint uuuurrriiaaaseeee. Recent am vazut o fotografie pe Google plus, cu un "colt" de server si care, era cam cit un apartamnet. Se plimba cel de la intretinere printre tubulaturi ca pe bulevard.

| Hevnoraak a răspuns:

Fiecare site, blog etc, e hostat, adică e stocat fizic.
Motoarele de căutare gen Google nu fac altceva decât să caute în milioanele de siteuri stocate ca să găsească ce dorești tu.
Internetul nu e stocat într-un loc anume, ci mai degrabă pe toată planeta.
Dar la urma urmei internetul e doar multitudinea de siteuri unite într-o singură entitate.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Pe servere.

| ziggs a răspuns:

Intr-un folder