| BackAgain a întrebat:

Unitatea centrala porneste normal (fara baraituri, beep-uri etc etc), insa pe ecran tot apare 'No signal'. Am incercat si cu un alt monitor si nimic. Am incercat si cu un alt cablu si nimic.

1. Care poate fi cauza?
2. Cum pot rezolva problema? Dar as vrea sa pastrez niste fisiere de pe el (nu le am salvate pe alte dispozitive si sunt prea stufoase sa le refac pana la prezentarea proiectului).
3. Daca e cazul, cam cat m-ar costa o reparatie la service?
4. Se pot transfera datele (fisierele mentionate mai sus) de pe hard disk-ul PC-ului pe tableta?

Sunt paralela cu computerele, deci v-as ruga sa utilizati un limbaj pe care sa-l inteleg.

Funda!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. pot fi multe. placa de baza, placa video, procesorul
2. il duci la un service sa vezi care e problmea prima data
3. depinde de ce e stricat
4. da poti, cu un adaptor pentru hdd pe usb si cu un transformator care sa ii dea curent sau la un alt pc

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Placutele de ram sunt de vina ori sau dus ori daca nu scoatele si sterge conetori dele ele si la urma le pui la loc.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Uita-te aici se pare ca ti s-a ars placuta de rami, nu costa prea mult in jur de 1-2 milioane sau poate mai putini depinde cum gasesti si de cati rami vrei sau cat iti permite pc-ul poti intreba undeva unde se repara cat te costa https://www.youtube.com/watch?v=tDS8s2zEmew