| Vanda2002 a întrebat:

Urgent!
Am scăpat telefonul in apa, nu a stat mult-vreo 5 secunde,apoi l-am uscat,am scos cartela si l-am uscat si pedinauntru,dar nu se pornește, deodată s-au aprins doar butoanele pentru vreo 2 minute, apoi s-a aprins întreg ecranul pentru 5 secunde, ecranul s-a aprins tot albastru!
Ce sa fac ca sa lucreze in continuare?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Trebuia sa il bagi intr-un bol cu orez. asa orezul tragea umiditatea si ai fi avut sansa sa ai un telefon functional.

| Vanda2002 explică (pentru gelu1970):

Am gasit asta pe internet, acum s-a aprins, dar touch screen-ul nu lucrează, ce pot sa fac?

| gelu1970 a răspuns (pentru Vanda2002):

Trebuia bagat in orez imediat dupa ce a cazut in apa. si lasat acolo 2 zile. timp in care cu putin noroc ar fi scapat de umezeala. nu ai ce sa-i faci. daca spui ca screen nu merge poti incerca intr-un service gsm