| YouMe a întrebat:

Help! Mi-a cazut telefonul in mare ( am Samsung Star), imediat l-am scos si l-am pus la uscat, de 10 zile nu a dat nici un semn de viata, tongue, dar acum se porneste, si doar atat, nu merge nimic la el, nici butoanele, nici nimic. Ce trebuie sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Buna. Din pacate nu ai ce sa ii faci. A avut si sora mea un Samsung star si i se strica touch screen-ul din an in an. Reparatia costa in jur de un milion.
(Si pe ea tot Iuliana o cheama happy )
Deci ideea este urmatoarea: daca porneste normal dar nu poti sa apesi pe nimic (din cauza touch-ului) este normal pentru ca sunt cam slabute la modelul asta de telefoane, si reparatia ar costa in jur de 100 lei.
Eu totusi iti recomand sa il schimbi daca iti permiti, ca e posibil sa ti se strice iar.
Bafta!

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Lasa ca-ti cumpara mamicuta ta altul, si asa e 2 milioane jumate unul.

| Madaliinaaa a răspuns:

Pune`le pe toate la soare daca nu functioneaza cu feonul, si mie mi-a l-a aruncat verisoara mea in lighianul cu apa si l-am lasat o zi la soare.

| IAmSoDifferent a răspuns:

Pai ai putea sa ii scoti bateria si tot ce ai in el si sa le pui in orez vreo 2 - 3 zile thinking daca nu merge incearca sa-l duci de unde l`ai luat si pote ti`l repara. [ai noroc daca mai e in garantie]

| stefan573 a răspuns:

Scoate bateria, tot, tot, tot ce are in el, punele una langa alta, si apoi usucale cu feonul. Daca nu merge, du-l la un magazin de reparat telefoane, sfatul unui expert va fi necesar.

| YouMe explică (pentru stefan573):

Eu l-am luat de pe intrenet, nu de la magazin sad...

| SimpluAndrei a răspuns:

Pai du-l la un magazin de reparat telefoane sau mergi la un magazin cosmote si acolo sunt telefoane sasung ieftine alat solutie nu am sper ca am fost de folos

| poateEU a răspuns:

Iti spun eu pe pasi:
1. il iei in mana
2. deschizi capacul de la gunoi
3. i dai drumu deasupra gunoiului
sper ca te-am ajutat
funda?

| YouMe explică (pentru poateEU):

laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing La cat de nervoasa sunt ca nu porneste, sigur fac ce mi-ai spus

| Dragosh94 a răspuns:

Pai cred ca decat sa dai cateva sute de lei ca sa il repari si sa tina doar cateva zile mai bine dai cateva mii de lei si iti iei unul nou.