| AlexAndrei96 a întrebat:

URGENT! Salut TPU! Mi-am uitat codul PUK..adica nu mai gasesc aia pe care scrie codul PUK si am scris odata codul PIN gresit. uitasem PIN-ul dar mi l-am amintit si cand voiam sa scriu am apasat pe alt ceva. Cum sa-l aflu? Sunt pe Vodafone, si mi-am uitat contul de My Vodaffone pentru ca nu l-am folosit si acum nu mai pot face altul pe acelasi nume pentru ca nu-mi mai vine mesajul...

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Suni de pe alt telefon la relatii clienti si ti se comunica codul puk al numarului de telefon solicitat.

4 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Ar trebui sa te duci la provider-ul tau de servicii mobile sa spui acolo ce s-a intamplat si sa intreb ce ai putea face. Altceva nu vad ce ar merge.

| AlexAndrei96 explică (pentru Arthiom):

Si mi-l face pe loc?

| Arthiom a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Depinde, nu am avut aceasta problema ca sa iti pot da mai multe detalii.

| Arthiom a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Adica e posibil sa iti ceara niste documente prin care sa dovedesti ca acea cartela (cu sau fara abonament) iti apartine.