| pombar a întrebat:

Va rog, ajutati-ma! Am laptop si prind semnal wireless de la hg520s. Din greseala am umblat pe unde nu trebuia pe laptop si am sters unele lucruri pentru ca aveam indicii ca erau plasati virusi,intr-un folder care era proxy si l-am sters cu totul, cand am incercat sa intru pe internet imi spune ca nu se poate stabili conexiunea cu serverul proxy si desi prind semnal wiifii nu se incarca nicio pagina. Acum va puneti intrebarea cum de scriu pe un site online, ei bine mi-a venit ideea sa mai fac un cont pe laptop "guest" pe langa administrator care este rau agravat din cauza aceasta si a mers pe acesta, merge internetul cum mergea inainte pe admin. Solicit ajutorul vostru pentru ca o sa am nevoie sa descarc lucruri de pe net si sa accesez programe care necesita conexiune la el si vreau sa ma descotorosesc de acest cont de guest. Care poate fi cauza problemei si ce pot sa fac (detailat). Va rog am mare nevoie de ajutorul un specialist in domeniu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri normal in laptop, nu pe Guest.Aoi daca vede wirellesul.deschizi o ppagina a intamplare.iti va fi afisat ca nu s-a putut conecta la serverul proxy.
Mergi in control panel-internet option-conections-LAN setting si acolo debifezi server proxy. Dai Aplly si Ok eventual numai Ok si incerci sa reincarci pagina deschisa. Daca se incarca e ok. Daca nu resetezi wirellesul si intri cu parola scrisa dedesubtul Modemului wifi.Incerca prima varianta.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Faci un alt cont cu privilegii de administrator, verifici ca merge si il stergi pe cel vechi.

| pombar explică:

Ramon2743 iti multumesc din suflet omule, a mers, mi-ai reparat laptopul. Pacat ca nu pot sa dau 2 raspunsuri castigatoare, si al lui InquireWithin este foarte bun, ma gandisem la ideea asta dar nu stiam sa modific proprietatile conturilor, si..., nici acum nu stiu. Va multumesc mult la amandoi pentru ca ati avut compasiunea sa imi raspundeti la problema. Succes amandurora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pombar):

Am dat cea mai rapida solutie. Poti pune control panel in task bar, dai claik dreapta pe control panel si apoi pe fix to taskbar daca ai win 7 sau 8. Si cand mai ai aceasta problema ai iconita cu control panel jos in taskbar.imediat din cateva clcikuri ajungi unde am spus si debifezi proxy server.Cred ca e mult mai bine decat sa faci alt cont.
Poti da funda unuia si vot folositor altuia sau vot inteligent.O zi buna si tie!