| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Eu am un laptop, doar ca nu avea baterie cand s-a intamplat chestia cu care vreau sa ma ajutati. Mi s-a luat curectul si laptopul s-a stins. Si acum cand il deschid imi apare Windows professional xp... si imi apare intr-un chenat numele pe care l-am pus la calculator (adica numele meu) si parola, ma rog, cu toate ca nu am parola, chestia asta tot apare. Trebuie sa dau "ok" de fiecare data, dar incepe sa mi se para enervant. Cum pot sa scap de chestia asta? A aparut doar pentru ca s-a luat curentul

Răspuns Câştigător
| iubitic a răspuns:

Clic pe butonul start, in stanga jos apoi intri in control panel, aici cauti user accounts.Da-i clic pe user accounts si in fereastra deschisa, cauti in partea de jos"change the way users log on or off''Intri aici si asigura-te ca cele doua optiuni sunt bifate, daca nu bifeaza-le tu.Clic apoi pe apply options si ar trebui ca windows sa revina la noul mod de log on sau off.Bafta,sa-mi spui daca ai reusit

| anonim_4396 explică (pentru iubitic):

Esti genial big grin Multumesc

3 răspunsuri:
| samysamy a răspuns:

Nu e adevarat ...se [pate dezactiva cumva! Si eu am aceeasi problema cu laptop-ul. L-am dus sa-mi schimbe windows-ul si mi-au pus ei chestia asta dar ininte nu-mi aparea asa niciodata. Eu iti recomand sa mergi la un tehnician si-ti va spune (sunt sigur ca nu-ti va lua nici un ban) sau poti intreba un amic apropiat ca sa vina sa-ti arate

| Neverchange_Ionnutz_1996 a răspuns:

Crede-ma mi-sa intampat si mie si am vorbit cu un prieten si mi-a spus ca a expirat licenta si parola tio cere sa nu expire, nu ai cum sa scapi de ea decat refacand windows`u:::sper ca ti-am fost de folos