| TatuFlorica a întrebat:

Va rog sa ma ajutați și pe mine cu o problema grava, sunt șantajata pe Facebook de o persoana cu un cont fals, as vrea sa-i aflu adresa IP sa vad cine este.Va rog sa ma ajutați. Mulțumesc!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca ii afli adresa de IP ce faci cu ea?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Daca nu stii lb engleză, copiezi textul in google traducere:
https://www.google.com/......-facebook/

Urmeaza pasii si vezi dacă iti iese...

| mastadont a răspuns:

Apelează la poliție! Degeaba îi afli adresa IP, aceasta nu prea te ajută să afli cine e persoana.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Mergi la poliție nimeni nu are voie sa dețină niciun document de al tău personal fără acordul tău și mai ales poze cu tine fără acordul tău mergi la poliție.

| TatuFlorica explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Am fost la politie am depus plângere, dar mi s-a spus ca fiind autor necunoscut o sa le fie greu sa îl gaseasca

| TatuFlorica explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Asa ca dacă știam măcar adresa IP îl puteam identifica mai ușor?

| suntserios a răspuns (pentru TatuFlorica):

Palitia era absolut singura care putea sa ii afle IP si sa il foloseasca la ceva. realizezi ca nu au vrut sa isi bata capul

| TatuFlorica explică (pentru suntserios):

Știu,de aia și vreau sa îmi caut dreptate.Am o bănuială dar vreau sa fiu sigura, vreau sa-i dau în judecata

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru TatuFlorica):

Sigur bine -_-

| suntserios a răspuns (pentru TatuFlorica):

Si tot nu a zis ce faci cu Ip daca il afli

| TatuFlorica explică (pentru suntserios):

Am scris mai sus, vreau sa-i dau în judecata, și automat ii dau pe mana politiei.