| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti si mie daca se poate inlocui o piesa de la procesor:
Am incercat sa desfac procesorul sa ma uit la acea "pasta" si era acea chestie mare de fier si sub ea lipita cu "pasta" alta chestie micuta cu multe firicele,"dinti" micute care trebuia introduse in niste gaurele mici si nu am nimerit sa le pun la locsi am indoit cateva ...nu mai poate fi pusa, intrebarea estetongueot inlocui doar chestia aia micuta cu firicelele si sa pastrez chestia aia mare de fier? Multumesc anticipat!

13 răspunsuri:
| danimotenel a răspuns:

Odata ce unu e rupt un pin nu mai functioneaza procesorul.

| Alecs95gamer a răspuns (pentru danimotenel):

Deci adio procesor straight face imi pare rau pentru tine

| RovShark a răspuns (pentru danimotenel):

Pai am citit pe multe siteuri ca nu stiu cati pini sunt de masa si daca se rup nu-i nimic... daca nu e pin vital nu-i problemabig grin, am schimbat o gramada de procesoare de fapt pasta de pe ele, dar aici nu am fost atent nici nu am vrut sa-l scot de acolo am vrut sa-l dezlipescbig grin

| danimotenel a răspuns (pentru RovShark):

Depinde de procesor daca e un Semprom poate mai merge insa daca e Athlon nu mai merge, indreapta pini si probeazal, cu pasta si coolerul pus.

| RovShark a răspuns (pentru danimotenel):

Tocmai Athlon estecrying

| Alecs95gamer a răspuns (pentru RovShark):

Naspa

| GroparuVesel a răspuns:

Da,poti.Incearca sa "refaci" cu un creion sau ceva acei "dinti" si sa il introduci inapoi.

| Alecs95gamer a răspuns:

E complicat sai refaci la loc cine tea pus sa desfaci procesoru cu ce tea incurcat te vei chinui o groaza sa refaci pinii la loc spor la lucru

| RovShark a răspuns (pentru Alecs95gamer):

Dar nu pot schimba chestia cu pini? si cam cat costa una daca se poate?

| Alecs95gamer a răspuns (pentru RovShark):

Logic ca nu merge daca iai rupt nu stiu l-ai stricat nu ma pricep daca se mai poate face dar... tea mancat undeva sal desfaci u straight face

| RovShark a răspuns:

Nu pot schimba acea chestie cu pini?

| RovShark a răspuns:

Propo am rupt 1 sau 2 si daca ii indrept pe ceilalti va merge? Procesor Amd Athlon 64 X2 4800+ cred ca asta este tipul de procesor

| Alecs95gamer a răspuns (pentru RovShark):

Logic ca nu merge daca iai rupt nu stiu l-ai stricat nu ma pricep daca se mai poate face dar...